Aktualności

Obrazek dla aktualności
18.09.2018 | Złoty medal dla Bursztyna
Mleczarnia Spomlek bez wątpienia może zaliczyć tegoroczny wrzesień do bardzo owocnych pod względem otrzymanych nagród. Podczas Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa w Olsztynie nagrody zdobyły aż cztery produkty mleczarni: Radamer, Radamer Wędzony, Szafir oraz Bursztyn, który otrzymał również złoty medal w konkursie Good Cheese 2018.     
Obrazek dla aktualności
07.09.2018 |   Nabór wniosków na stypendia Nabór wniosków na Program stypendialny
Wspieramy dzieci naszych dostawców i pracowników, które studiują na kierunkach związanych z przemysłem spożywczym lub rolnictwem. Wnioski do Programu stypendialnego można składać do 15 października.  
Obrazek dla aktualności
12.06.2018 | Nagrodziliśmy najlepszych dostawców mleka
Konkurs „Gospodarstwo Roku” to sztandarowa inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która ma na celu wyróżnić najbardziej nowoczesne i najlepiej prosperujące gospodarstwa. Sukces naszej mleczarni nie byłby możliwy bez naszych dostawców, ten konkurs ma być więc ukłonem dla ich wieloletniej, efektywnej pracy – podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu firmy.  
Obrazek dla aktualności
23.04.2018 | "Kronika sera" - konkurs dla klas I-VI
Zapraszamy uczniów klas I-VI z powiatów radzyńskiego i parczewskiego do udziału w konkursie. Zadaniem jest stworzenie kroniki, której tematem będzie: „Tradycje i historie serowarskie w powiecie Radzyńskim/Parczewskim na przestrzeni minionych 50 lat lub czasów wcześniejszych".
Obrazek dla aktualności
27.02.2018 | Nowe wyznaczniki parametrów mleka - wnioski po Konferencji
Podnoszenie świadomości wśród hodowców bydła i producentów mleka, analiza sytuacji gospodarstw oraz wymiana doświadczeń to główne cele konferencji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, która skupiona była wokół myśli przewodniej „Przez Tradycję do Nowoczesności”.
Obrazek dla aktualności
26.01.2018 | Awaria w zakładzie w Chojnicach
W dniu 26 stycznia 2018 roku w należącym do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek zakładzie w Chojnicach około godz. 7:50 nastąpił niewielki wyciek amoniaku z instalacji amoniakalnej. Awaria została bardzo szybko zdiagnozowana i zabezpieczona.