Aktualności

Obrazek dla aktualności
05.05.2017 |
Najlepsze gospodarstwa 2016 roku

 Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła – dostawców mleka do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która docenia pracę rolników, a cenne nagrody są wyrazem uznania i zachętą do wytężonej pracy przez cały rok.

Najlepsi z najlepszych:

  1. Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (pow. Włodawski) – Gospodarstwo Małe (dostawy od 50 tys. do 200 tys. l mleka rocznie)
  2. Jan Ignatiuk z miejscowości Hanna (pow. Włodawski) – Gospodarstwo średnie (dostawy do 360 tys. l mleka rocznie)
  3. Adam Grodek z miejscowości Glina (pow. Ostrowski) – Gospodarstwo Duże (dostawy powyżej 360 tys. l mleka rocznie)

Konkurs Gospodarstwo Roku wpisał się na stałe do kalendarza uroczystości organizowanych przez Spomlek. - Myślą przewodnią konkursu jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią pracę hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz trud włożony w rozwój gospodarstw - mówi Edward Bajko, prezes Spomleku.

W tegorocznej edycji wzięło udział 1200 gospodarstw. Przez 12 miesięcy, od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji. Punkty przyznawano za jakość mleka i jego parametry, wydajność mleczną, współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Liczył się również staż dostaw mleka do spółdzielni. Zmagania zostały podzielone na cztery etapy. Po każdym
z nich odpadało 25% gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, z której została wyłoniona finałowa piątka.

Finałowe gospodarstwa odwiedziła komisja konkursowa, która dokonała oceny, między innymi, pod kątem innowacyjnych rozwiązań, parku maszynowego oraz stanu sanitarno – higienicznego gospodarstw. - Wybór nie był łatwy, gdyż z roku na rok widać jak nasze gospodarstwa się rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i unowocześniają obory. Finaliści postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy - mówi Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca oraz członek komisji konkursowej.

Całoroczne zmagania konkursowe członków Spomleku zakończyły się uroczystą galą 27 kwietnia na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsca nagrodzono Skodami Rapid w barwach marki Serenada. Za drugie miejsca wręczono dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były popularne skutery marki Junak. Czwarte
i piąte miejsca w konkursie zostały docenione, a gospodarze otrzymali wielofunkcyjne urządzenia kuchenne.

– To wielki zaszczyt dla całej spółdzielni mieć w swoich szeregach rolników – hodowców krów mlecznych, którzy inwestują w rozwój swojego biznesu mlecznego nadążając za zmieniającymi się wymaganiami na rynku mleka. To również ich praca jest motorem dla mleczarni, która może się rozwijać i oferować konsumentom produkty najwyższej jakości – dodaje Bajko.

Uroczystą Galę uświetnił występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, pokaz akrobacji w kielichu z wodą oraz znakomity pokaz iluzji w wykonaniu Magika Y. 


 

Sponsorzy:

   
   
   
   
   
   

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gali: