Informacje prasowe

 
22.03.2017 | Bursztyn najlepszym produktem dla HoReCa
Skarby Serowara uhonorowane na Food Show Star! Choć konkurencja była silna, a jury wyjątkowo skrupulatne to i tak nie było wątpliwości – Ser Bursztyn nie miał sobie równych. Arcydzieło sztuki mleczarskiej zostało docenione i otrzymało główną nagrodę na największych targach branży HoReCa – Food Show!  
 
21.02.2017 | Nowoczesna linia do sera
Mleczarnia w Chojnicach doinwestowana. Ostatnim etapem nowego oblicza zakładu i nowej linii produkcyjnej było uruchomienie układu do krojenia i transportu sera. Ciężka praca ludzi została zastąpiona maszynami. Człowiek jest jednak niezastąpiony do ich obsługi.
 
21.02.2017 | Spomlek na największym święcie polskiej żywności
Sery Serenada i Skarby Serowara produkowane w Spomleku mają dużą szansę zdobyć uznanie na rynku HoReCa podczas FOOD SHOW w Katowicach. Największe święto polskiej żywności  to okazja do prezentacji produktów oraz nawiązania kontaktów handlowych, to także czas na degustację, którą przygotuje gościom Spomlek.
 
06.02.2017 |   Ser Mleczny z godłem "Doceń Polskie"
Ser Mleczny Serenada produkowany w Spółdzielczej Mleczarni Spomlek otrzymał maksymalną notę zyskując tytuł TOP PRODUKT „Doceń Polskie”. Certyfikat świadczy o wysokiej jakości sera i podkreśla jego walory – bez barwników i konserwantów.
 
04.07.2014 | Rok dynamicznego rozwoju
O niemal 70 proc. wzrosła od sierpnia ilość surowca przerabianego miesięcznie w mleczarni w Chojnicach. Wartość inwestycji przeprowadzonych od momentu połączenia ze Spółdzielczą Mleczarnią Spomlek wyniosła ponad 5 mln zł. Plany na lata 2014-2015 są jeszcze ambitniejsze, nakłady na unowocześnienie i rozbudowę zakładu sięgają 21 mln zł. Rolnicy za dostarczane mleko dostają zapłatę zdecydowanie wyższą niż przed połączeniem.  
 
20.05.2014 | Samochody dla najlepszych dostawców mleka
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, już po raz trzeci, uhonorowała swoich dostawców surowca w konkursie Gospodarstwo Roku. Henryk Romanowski, Krzysztof Podgajny, Krzysztof Grzywiński zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych grupach i otrzymali toyoty Auris.